4. marts – Covid 19

Hvem defineres som professionel idræt og kan træne indendørs? Udøvere af professionel idræt og de faciliteter, udøverne benytter før, under og efter afviklingen af idrætsgrene er ifølge Bekendtgørelsen, § 14 stk. 4, om forbud mod større forsamlinger og mod adgang til og restriktioner for lokaler og lokaliteter i forbindelse med håndtering af covid-19 er  undtaget…